نسخه های الکترونیکی مجلات

وقتی که فکرش رو میکنم با نسخه های کاغذی مجلات و کتاب ها راحت بودم و حس خوبی رو در موقع خوندن و در دست گرفتنشون بهم دست میداد اما مدت ها است که دیگه اون حس و حال همیشگی رو ندارم و دیگه اون بوی مخصوص کاغذ ها را نمیشنوم … درست مثل خیلی از چیزهای دیگه که نه بوی اون موقع ها را میدهند نه جلوه و رنگی دارند ! دیگر عادت کرده ام تا از نسخه های الکترونیکی مجلات و کتاب ها استفاده کنم و چقدر هم راحت در همه جا با استفاده از گجت های متفاوت و زیاد میتوان این کار را کرد. دیگر برای خواندن نیازی به نور و حفظ نسخه های چاپی ندارم و همینطور وزن زیاد آنها در حمل و نقل و اینکه همه جا چندین و چند کتاب و مجله نخوانده به همراه دارم و میتوانم در تمامی اوقات آزاد از آنها بهره ببرم.
مشکل اصلی را میتوان بیشتر در زبان فارسی دید که هنوز آن طور که باید به متن کتاب ها و مجلات الکترونیکی دسترسی نداریم و ناشر ها هم تمایلی برای ارایه آن ها ندارند چرا که با وجود عدم رعایت قانون کپی رایت یکی فروخته میشود و به سرعت بر روی بستر اینترنت جا به جا و پخش …. ! حال تا به یک قانون درست برسیم و یا فرهنگ آن را در جامعه پیاده کنیم شاید سالیان سال باید بگذرد !
یکی از مجلات حرفه ای که چند سالی است با آن آشنایی و همکاری دارم ماهنامه وزین و تخصصی سفر است که علاوه بر مطالب تخصصی که در مورد گردش گری و اکوتوریسم مطالب خوبی را به نشر میرساند دارای کیفیت چاپی و کاغذی بسیار خوبی نیز می باشد و همیشه در کارهای خود دارای نوآوری بوده و هست . یکی از کارهای بسیار جالبی که در حال حاضر آن را به سرانجام رسانده توزیع ماهنامه به صورت دیجیتالی است که به نظرم کار بسیار مهم و نوآوری بزرگی در رسته کاری مجلات و ماهنامه است … کاری که علاوه بر هزینه گزافی که برای راه اندازی این سیستم پرداخته ، اعتمادی است که به من و شما کرده و امکان داشتن نسخه های ماهنامه را در همه جا برایمان فراهم میکند. شما میتوانید از این سرویس از این جا + بهره ببرید و بیایید تا با یاری همدیگر جواب گوی این اعتماد ماهنامه باشیم و اگر نسخه یا نسخه هایی را از این طریق بدست آوردیم صرفا آن را به اطرافیانمان معرفی کنیم نه آن که آن را به صورت غیر قانونی نشر دهیم …. آیا نباید از یک جایی شروع کنیم؟ حال که این امکان خوب فراهم شده و قدم اول را دست اندرکاران ماهنامه سفر برداشته اند … بیایید تا ما هم در قدم های بعدی همراهشان باشیم.

4 دیدگاه برای “نسخه های الکترونیکی مجلات”

  1. Mesle hamin email o sms o ….. Oun mogheha ke baraye doostamoon name mineveshtim o mizashtim too pakat va miraftim ta postkhoone ke post beshe ,:((((
    Laynat be in zendegiye mashini va teknology

    1. بله کاملا درست میگید به خصوص وقتی برامون نامه میومد و با ذوق پشت پاکت رو نگاه میکردیم که فرستنده نامه کی بوده …. بله همه جوره زندگی ما تحت الشعاع تکنولوژی و استفاده غلط از اون قرار گرفته …

  2. واقعا خواندن از روی کاغذ یک حس و حال دیگر دارد، مخصوصا اگر بساط چایی هم کنار دست آدم به راه باشد… من که پشت کامپیوتر انگار هیچ وقت تمرکز ندارم، تازگی ها نتیجه ی پژوهشی را می خواندم که می گفت خوانندگان نسخه های دیجیتالی به خصوص نسخه های آن لاین متن را نمی خوانند بلکه مرور می کنند شاید برای همین دانش دست کم دانش نسل دیجیتالی آبکی تر شده … پشت مانیتور که نمی شود به مطالب و نوشته ها فکر کرد … یک طوری است که باید نگاهی انداخت و گذشت.

    1. چه زیبا این را بیان کردید …. حس خوبی به من دست داد آری خواندن کتاب کنار بساط چای یا قهوه … و با مرور هم موافقم همین الان مصیبتی که گریبان گیر همه ما شده همین فکر نکردن و عمق ندادن به خوانده هاست … فقط به مرور بسنده میکنیم وبس …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.