چه تلخ است روابطمان این روزها که چیزی نیست جز حسابگری

مجلس عروسی یکی از بزرگان بود و ملا نصرالدین را نیز دعوت کرده
بودند . وقتی می خواست وارد شود،در مقابل او دو درب وجود داشت با اعلانی بدین مضنون: از این درب عروس و داماد وارد می شوند و از درب دیگر دعوت
شدگان. ملا از درب دعوت شدگان وارد شد. در انجا هم دو درب وجود داشت و اعلانی دیگر : از این درب دعوت شدگانی وارد می شوند که هدیه آورده اند و از درب
دیگر دعوت شدگانی که هدیه نیاورده اند. ملا طبعا از درب دو می وارد شد. ناگهان خود را در کوچه دید،همان جایی که وارد شده بود.
این داستان حکایت زندگی ماست.کسانی را به زندگی مان دعوت می کنیم(رابطه هایی را آغاز می کنیم) اما وقتی متوجه می شویم از آنها چیزی عایدمان نمی شود ، رابطه را قطع و افراد را به حال خودشان رها می کنیم.
روابط عاطفی ما چیزی بیشتر از الگوی حاکم بر مناسبات تجاری و اقتصادی نیست.

عشق بر مبنای ترس و ضعف محاسبه گر است. اگر محبتی می کنیم توقع جبران داریم! دوست داشتن های ما قید و شرط و تبصره دارد.حساب و کتاب دارد . اگر کسی را دوست داریم به خاطر این است که لیوان نیازمان پر شود .اگر رابطه ای سود آور نباشد آن را ادامه نمی دهیم.

چه ستمگر است انکه از جیبش به تو می بخشد،تا از قلب تو چیزی بگیرد

8 دیدگاه برای “چه تلخ است روابطمان این روزها که چیزی نیست جز حسابگری”

 1. یاد گرفته ام کسی را پول قیاس نکنم…….چیزی که این روزه ها ……….
  ولی دوستی و دوست داشتن ارزشش بالا تر از این حرف هاست
  اگر چه همه زندگی مون شده شعار….
  ولی خوبه که اگر یه دوست خوبی هم برامون باقی مونده قدرش رو بدونیم، به چیزهای که میتونه برای ما نفع داشته باشه اصلا فکر نکنیم، ازش انتظاری نداشته باشم …. فقط قدر بودنش رو بدونیم ،ارامش کنارش بودن ازش بخواییم،

 2. آقای شهاب مراوده مالی یک قسمت قضیه است زمانی است که تنها میشی رها میشی واسه این که طرف دلش مثل یه اتوبوسه تو رو پیاده میکنه تا جای بقیه باز بشه یک نفر قدیمی رو دوباره سوار کنه چون یه بار هم اونو پیاده کرده بوده و این روند همیشه ادامه داره …….

 3. به نظر من باید همیشه یه مشخصه واسه خودتون داشته باشیدیه نشونه که هروقت کسی با اون برخورد کرد تصویر شما بیاد جلو چشمش یه آهنگی یه طرز فکری یه عطر خاصی یه تیکه کلامی یه لبخندی چیزی که همیشه بعد از شما بتونه بقیه رو یاد شما بندازه آدما خیلی خیلی فراموش‌کارن . شاید اینا باعث بشه دیرتر فراموش بشید
  اینجوری آقا شهاب حتی اگه از اون اتوبوس هم مجبور به پیاده شدن شدید شاید یه روز یه جا یه چیز شما رو یاد اون انداخت این جیزها درده ولی هست شاید زخمش به تیزی همان مراوده مالی باشه آقا شهاب ….

 4. دل که آیینه شاهیست غباری دارد
  از خدا میطلبم صحبت روشن رایی
  بله من اگر همون یه خط را نوشتم واسم کلی معنی داشت.
  رفاقت و دوستی آدامس نیست که وقتی شیرینش رفت تفش کنی.
  فکر کنم همین یه خط معنی کل متن دوست خوبم سروش باشه.
  اگر اشتباه میکنم بگید.

 5. نه شما اشتباه نمی کنید شاید اون یک جمله شما برای بیان این موضوع کافی نبود یا از نظر من .. از این که با فرد به عنوان یه آدامس یا یه سر گرمی نگاه کرده شود متنفرم از این که ….
  و متن اخیر شما معنی کامل همون نوشته است ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.