د ل ا ر ….

نرخ دلار در بازارهای غیر رسمی از خط قرمز ها هم گذشت و نقل تمامی محافل شد … دیگر به هر جا که میروی پای اصلی صحبت را د ل ا ر به میان میکشد و خود نمایی میکند. با افزایش نرخ آن میتوانم بگویم اکثر افراد جامعه آشکارا و یا در خفا از این افزایش خشنود به نظر میرسند … از آن کسی که با داشتن فقط چند صد دلار هم اکنون خود را در بالای بازار ارز می بینید تا آن که جنسی را همین دیروز به فلان قیمت خریده و اکنون در فکر آن است که با این افزایش چه سودی که نکرده !
کاری به آن ندارم و در حیطه گاه نوشتی های من هم نیست که چرا این افزایش قیمت صورت گرفته و به کجا خواهد رسید ! فقط در آن در تعجبم از آن که این فرهنگ غلط ما و این افکار ناپسند خود بینی ما کی از بین رفته و برای چند قرانی بیشتر آن هم نه در قبال کارکرد موثر بلکه از انباشت تکه کاغذهایی و یا کالاهایی که برای مصرف خریداری کرده ایم چگونه در بالای ابرها قدم برمیداریم؟
چه بر سر ما آمده که نه تنها از این افزایش هیچ گونه واهمه ای را نداریم بلکه خوش حال و سرحال هم شده ایم! آیا نزول ریال تا این حد به این شادکامی چندین قرانی ما می ارزد؟
با انباشت این چند صد دلار که با اندکی کمتر از قیمت فعلی خریداری کرده ایم و یا سکه طلایی که در گوشه کمد انداخته ایم چه کار میتوانیم صورت دهیم؟ بیایید فقط کمی فکر کنیم … این مسایل ساده تر از این افکار درهم ما است …. بسیار ساده تر !!

2 دیدگاه برای “د ل ا ر ….”

 1. سلام و درود.
  من همه چیز هایی را که گفتید قبول دارم.
  اما..
  این نکته را به یاد داشته باشید که بعضا برای اینکه “ضرر نکنند” پول خود را به دلار تبدیل می کنند.ریال در حال سقوط است.پس چرا باید ریال داشت ؟
  سقوط ریال یعنی کاهش قدرت خرید مردم.پس چرا واحد پولی در اختیار نداشته باشیم که در زمان سقوط واحد اصلی کشور ارزش خود را حفظ کند؟کاش حقوق ما را هم به دلار میدادن…
  🙂

 2. سروش جان این یک فاجعه تمام عیار است
  قیمتها ساعتی… آدمها ساعتی…
  همه چیز در اوج بی ثباتی
  و مطمئنا در این بازار مکاره عده ای ازین آب گل الود ماهیها خواهند گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.