بیایید از خودمان شروع کنیم

یک سری کارها برای من به صورت اعتیاد در آمده و به نوعی درگیر آن ها شده ام و زمان های معین و غیر معین خود را مجبور به انجام آن میدانم. شاید این کارها به نوعی به دلیل وابسته بودنم به دنیای انفورماتیک باشد و این اعتیاد و عادت را خود به خودم تفهیم کرده ام . اما این را هم میدانم که این گونه کارهای روزمره برایم عادتی خوب است و راضی به انجام آن ها هستم و خود را به نوعی به روز میدانم. امروز صبح طبق معمول سری به صندوق پستی خود زدم و دیدم یکی از دوستان خوب نوشته ای برای عموم گذاشته بود …. به این عنوان “لعنت به این زمونه” .
برایم پرسش بر انگیز بود که چرا اول صبح و اول هفته کسی با چنین پیامی روز خود را شروع کند؟ حتما آن دوست خوب من دلیل خاص خودش را داشت و یا شاید این پیام را برای مخاطب خاص نوشته بود . نمیدانم اما دست بر روی موضوعی گذاشته ام که برای باز کردن آن و نتیجه رسیدن در این چند سطر مقدور نیست.
درست است که شاید در این روزها در این سال ها روزگار به خوبی برای هیچ کدام از ما رقم نخورده باشد . درست است که هیچ چیزی را این روزها بر سر جای خود نمیبینیم و شاید اگر بخواهیم موشکافانه عمل کنیم و دقت داشته باشیم به جز درگیری های فکری به جایی نرسیم. اما این را هم از طرف دیگر در نظر باید داشت که دست آویز های زیبایی هم برای تحمل و ادامه دادن برای تک تک ما وجود دارد. اگر بخواهیم به همه چیز ایده آلی نگاه کنیم … اگر بخواهیم به دنبال درست کردن و درست بودن کارهای خود و دیگران باشیم ، باید از همه طرف خود را تحت فشار قرار دهیم ، در این راه ناملایماتی را خواهیم دید که شاید از صبر و تحمل ما به دور هم باشد و به جز درد از نوع فکری و شاید جسمی و یا مالی چیزی دستگیرمان نشود اما نباید به این خاطر دست بر روی دست نهاده و نظاره گر باشیم و با این گونه شعار ها جوی منفی به همراه انرژی منفی ایجاد کنیم ….
بیایید از خودمان شروع کنیم ، تا نتوانیم خیلی از قانون ها را برای خودمان اجباری نماییم نخواهیم توانست به کسی دیگر آن را تحمیل کنیم …. بیایید تا از همین داشته های کوچک اطراف خود شروع کنیم و دل ببندیم و به دنبال مسبب شادی ها باشیم و بتوانیم شاد بودن خود را بسط داده و سبب شادی دیگران هم شویم ….
کمی به اطراف خود نگاه کنیم و بر روی کاغذ همین دلیل های کوچک برای شادی را بنویسیم و ببینیم به چند عدد میرسد ….

4 دیدگاه برای “بیایید از خودمان شروع کنیم”

  1. بعضی وقتا باید به روی خودمون بیاریم که مشکل داریم.وگرنه از درون میپوسیم.چقدر آدم میتونه خودشو به بی خیالی بزنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.