اسنپ و مکافات هایش

مدتی است، شاید از همان ابتدای راه اندازی سیستم اسنپ که با خشنودی مثل بقیه مردم از امکانات تکنولوژی تاکسی های اینترنتی استفاده میکنم و سعی دارم علاوه بر تطبیق خود بر این حس مفهومی با شرایط فرهنگی و اجتماعی بتوانم بدون پیش داوری های معمول ما ایرانی ها به آن رضایت و تعلق خاطر برسم.
امروز به دلیل بعد زمانی و مکانی و کاری که داشتم از دو سرویس اسنپ استفاده کردم یکی برای رفت و دیگری در زمان برگشت. نمیدانم در کل چرا حس میکنم تاکسی های اینترنتی از همه شرکت ها در تهران مرتب تر و به قانون آشنایی بیشتری را دارند، تا در شهرستان ها! اما این برایم به صورت عادی در آمده و سعی در آن دارم تا خیلی موارد را که میبینم، نادیده تلقی کنم و در امتیاز دهی هم با رعایت انصاف بیشتر کمک در نحوه امتیاز رانندگان و ماشین ها باشم.
در مسیر رفت با وجودی که انتخابم دو مسیر و توقف هم مشخصا ذکر شده بود بین ۵ تا ۱۰ دقیقه اما راننده اظهار میکرد بر روی گوشی ندیده و نمیدانسته ! اما هر کجا که بخواهم مرا خواهد برد ! و علاوه بر آن چیزی که مرا آزار داد این بود که از بدو ورود به ماشین بوی سیر بسیاری فضای کوچک ماشین را پر کرده بود به نحوی که برای من قابل تحمل نبود و شیشه را در سرما تا نصفه به پایین آوردم تا بتوانم از شر بوی نامطبوع سیر خلاصی پیدا کنم! انتظاری از تمیزی ماشین نداشتم که همیشه و اکثرا ماشین ها در شهرستان ها کثیف است اما این بوی سیر ! در موقع پیاده شدن هم راننده محترم درخواست امتیاز داشت! مطابق همیشه برای امتیاز دهی وارد شدم و تنها توانستم آیتم نامناسب بودن فضای داخلی خودرو را علامت بزنم که ای کاش برای این موارد هم آیتمی در نظر میگرفتند! به هر صورت به مقصد رسیدم و پیاده شدم و در مسیر برگشت اوضاع بشدت خراب تر هم شد. با سوار شدن به ماشین بوی بسیار بد سیگار با وجودی که راننده سیگاری در دست نداشت مشامم را پر کرد. من که هیچ وقت نگرانی از مواردی چون بهم خوردن وضعیت معده در مقابل این گونه بوها نداشتم به مقصد نرسیده از ماشین پیاده شدم! حالت تهوع شدید حتی با بازکردن شیشه ماشین هم از بین نرفت! شاید امشب به اندازه طول عمر یک فرد سیگاری از نیکوتین اشباع شدم و هنوز که هنوز است حال مساعدی را پیدا نکردم. در صفحه امتیازات هم ذکر شده سیگار کشیدن راننده ! درست است که راننده سیگار در دست نداشت اما بوی نامطبوع سیگار تمام بدنم را فراگرفت. شاید این آخرین بار برای استفاده من از سیستمی خوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.