درب بطری و ظرف های پلاستیکی

#طبیعت #محیط زیست

با تفکیک #زباله میانه ای دارید؟ یا شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که فکری به حال محیط زیست خود و کودکانتان نیستید؟ شاید شما هم از آن دسته آدم هایی باشید که شانه ای تکان داده و از زیر هر بار مسیولیتی شانه خالی میکنید که به من چه !؟ امید دارم از دوستان و دنبال کنندگان این کانال این چنین افرادی را نداشته باشم .
به هر حال اگر تاکنون به دنبال این کار نیکو بوده اید و زباله ها را #تفکیک و به مامور های #شهرداری تحویل میداده اید لطفا این یکی را هم جدی بگیرید و #سر_بطری ها و شیشه های پلاستیکی را جدا کنید! حتما پیش خود میگویید چرا ؟ خوب است بدانید که محل هایی که به تفکیک زباله و احیا مواد پلاستیکی از قبیل بطری های پلاستیکی مشغول هستند به دلیل ناهمخوانی در های پلاستیکی و سفت این بطری ها آن ها را جدا کرده و به دور میریزند در صورتی که ما میتوانیم خودمان آن ها را نیز همچون دیگر مواد بازیافتی جدا کنیم و به دست جایی برسانیم که بیشتر از آن مکان های بازیافت برای ما ارزش داشته باشد. میگویید کجا؟
مدتی است در ایران کمپینی برای جمع آوری سر بطری ها و تحویل آن به مکان های خاص ایجاد شده که شما با جمع آوری و دادن آن ها به این محل ها آن ها را برای فروش این سر بطری ها به کارخانه های بازیافت کمک کرده اید و از محل در آمد این فروش این کمپین برای افراد معلول ویلچر خریداری میکند و بدست آن ها میرساند . پس چه چیز بهتر از این و اگر تا کنون این کار را نکرده اید از امروز سر بطری ها را ترجیحا به تفکیک رنگ جدا کرده و وقتی به مقدار زیاد رسید به محل هایی که به راحتی میتوانید آدرس آنها را از روی اینترنت پیدا کنید تحویل دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه کار و شروع این کمپین به این لینک http://jamejamonline.ir/sara/1923684324051681328 مراجعه کنید
و همین طور به سایت http://hastamet.com برای اطلاعات مفید تر
و برای دانستن آدرس تحویل این سر بطری ها در هر شهر به این لینک http://hastamet.com/places مراجعه کنید
و دست به دست هم دهیم
ما انسان ها هیچ کدام تنها نیستیم و زندگی هر کداممان به دیگری گره خورده و زندگی ما نیز به طبیعت پس همراه هم شویم .

https://telegram.me/nafissi

4 دیدگاه برای “درب بطری و ظرف های پلاستیکی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.